Trénink Strategické myšlení

Selský rozum nefunguje. Nebo alespoň ne vždy

Březen - duben 2022

PŘEDREGISTRACE

19.900 Kč / 59.000 (bez DPH)

Rozhodování. Dovednost, kterou musí mít každý majitel, manažer nebo aspirující zaměstnanec. Nemůžete vědět všechno. Špatné rozhodnutí zároveň znamená ztrátu peněz i důvěry.

Kolega třeba přišel s myšlenkou: „Klienti chtějí weby A-Z. Vybudujme si programátorský tým“. Intuitivně jsem tušil, že to není dobrá cesta. Nedokázal jsem to ale ničím podložit.

Dělal jsem špatná rozhodnutí. Trávil hodiny diskusemi o ničem. V jednu chvíli jsem přestal chodit do kanceláře, abych se nemusel rozhodovat.

Bylo to peklo. Pak jsem si řekl dost. A začal jsem studovat.

Dnes si pomáhám strategickými modely. Skutečně tím nemyslím OKR 😈

Dobré rozhodování hraje velkou roli pro vaši kariéru i budoucnost vaší organizace

Od roku 2015 buduji firmu a díky tomu jsem objevil řadu modelů, které mi denně pomáhají dosahovat lepších výsledků než dřív.

Nějakou dobu zpět jsem představil Wardleyho mapy Honzovi Mayerovi, dnes Managing Director CZ/SK Heureka Group. Prohlásil: „Změnil jsi mi pohled na svět“. A o tom to celé je.

Můžete si je nastudovat sami...

Letové hladiny cílů

Scénáře plánování

Wardleyho mapy

Cynefin

Strategické mezery

a další ...

Nebo se přidat mezi stratégy

A získat náskok. Ukážeme vám modely. Použijete je. Dostanete zpětnou vazbu. Začnete je využívat. Budete se lépe orientovat, rozhodovat se a strategicky myslet.

Co vás čeká?

Základní edice

6 × 90 minut interaktivních setkání

Zpětná vazba na vaši práci během programu

Průběžně vylepšovaná společná znalostní báze (články, grafy, videa)

Komunita stratégů pro sdílení a networking

Doživotní přístup k dalším cyklům programu

Cena kurzu je 19 900 bez DPH.

Jedná se o první cyklus programu, takže máme speciální podmínky včetně garance 30 dnů na vrácení peněz. Pokud vám nic nepřineseme, tak nechceme vaše peníze. Program plánujeme dělat 2x ročně, ale levnější už nikdy nebude.

Nechte se informovat o prvním běhu kurzu

První běh programu otevíráme v březnu 2022. Nechte se informovat o spuštění registrace.

Vaše emailová adresa

Děkujeme, na vaši adresu byl právě odeslán e-mail se zahájením kurzu.
Něco se bohužel pokazilo. Zkuste to, prosím, později znovu.

Jak pracujeme s vašimi osobními údaji? Podívejte se sem.

Od založení House of Řezáč v roce 2015 jsem byl nucen řešit mnoho nových oblastí. Strategie. Rozhodování. Cíle. Práce s lidmi. Strategické modely mi od té doby dost zjednodušují život. Dnes už je používám dostatečně dlouho na to, abych vám je mohl předat také.

Pro koho je program vhodný?

Podnikatel

Dělejte jen věci, které dávají smysl dělat. Zorientujte se v situaci, zvolte vhodnou strategii, komunikujte ji jasně do firmy.

Manažer

Podpořte svůj strategický nadhled, produktivitu práce i diskuse s kolegy a získejte vyšší jistotu při rozhodování.

Zaměstnanec

Potřebujete strategické myšlení, pokud chcete v budoucnu postoupit do manažerské role nebo pokud vám mají manažeři více naslouchat.

Program

Přesnější program bude doplněn. Workshopy budou probíhat vždy ve čtvrtek v čase 15:00 - 16:30 v následujících termínech:

10. března 2022

17. března 2022

24. března 2022

31. března 2022

14. dubna 2022

21. dubna 2022

Praktické informace

Workshopy budou probíhat online přes Zoom.

Teorie, domácí úkoly, networkingová komunita a technická komunikace s účastníky budou organizovány na zvláštní platformě.

Před každým workshopem dostanete teorii k nastudování a domácí úkol, který bude třeba si před workshopem připravit.

Po každém workshopu bude následovat neformální diskuse.

Často kladené dotazy

Vidím velký rozdíl mezi tím, že o něčem víte a že to využíváte v praxi. Smyslem programu je ušetřit vám čas při hledání informací, dát vám zpětnou vazbu a vytvořit komunitu lidí, kteří se chtějí posouvat dopředu v oblasti strategie a rozhodování. Vydělte cenu svou hodinovkou a zamyslete se sami za sebe.

Moje zkušenost je taková, že nejlépe funguje praxe informovaná teorií. Praxe bez teorie je slepá a neví, co dělá. Teorie bez praxe je bezzubá a ničeho nedosáhne. Takže je potřeba je spojit a mít jak teoretickou strukturu, tak praktické kroky.

Garantujeme vrácení peněz do 30 dní. V té chvíli už by vám mělo být jasné, zda vám program dává smysl nebo nikoliv. Rozhodně nechceme vaše peníze, pokud pro vás nebude program užitečný.

Naším cílem je vytvořit dlouhodobý prostor pro lidi, které zajímá strategie, rozhodování, orientace v byznysovém prostředí, design organizací,... Absolvováním programu se stáváte členem této komunity. Znamená to i přístup ke všem dalším cyklům tohoto programu v režimu základní edice. Budeme ho zlepšovat a vy můžete být u toho.

Budeme dělat záznamy a sdílet je s vámi. Když to nezvládnete na jaře, další cyklus bude na podzim.

Máme zvýhodněnou nabídku pro týmy. Napište nám, domluvíme se.

Na světě se děje mnoho paralelních změn, takže intuice přestává v mnoha oblastech fungovat. Zároveň není možné všechna rozhodnutí stavět na analýzách, protože jsou pomalé a drahé. Strategické modely tak tvoří cestu, která je dostatečně rychlá a zároveň v mnoha oblastech užitečnější než intuice. Navíc umožňují užitečně diskutovat ve skupině.

Dobrá, jednoduchý příklad. Děláte nový web. Intuice říká – udělejme to stejně jako posledně. Najměme firmu, ta to postaví třeba na Wordpressu a máme na 3 roky hotovo.

Vhodně aplikovaný model vás přinutí se zamyslet nad tím, jestli se náhodou nedá nějaké řešení pronajmout. A přijdete třeba na Webflow.

Bez modelu byste měli web na Wordpressu, s modelem ho máte na Webflow. Je to lepší? No to záleží na tom, jak máte cíle. Webflow umožňuje agilnější přístup k rozvoji vašeho webu a pokud je máte nastavené užitečně, tak to budete potřebovat.

Těchto příkladů je spousta. Mně se na modelech líbí, že snižují úroveň plýtvání v organizaci, umožňují pracovat s nejistotou a bavit se o věcech, které by vás bez nich vůbec nenapadly.

Rozhodně nejsou všespásné. Někdy prostě potřebujete hlubší výzkum a analýzu.

OKR jsou populární. A pro určitý typ firem užitečné. Vyžadují velké množství energie předtím, než je implementujete. Třeba práci na správné letové hladině cílů. Také musíte mít organizaci, která dává týmům prostor cíle skutečně naplňovat. Máte outcome-focused empowered teams? Takových je v ČR hrstka. Soustřeďte se na něco, co vám pomůže ve vaší situaci. A toho je potenciálně hodně.

Nezodpověděli jsme nějakou vaši otázku? Ozvěte se na skoleni@houseofrezac.com

Staňte se stratégem

Nechte se informovat o spuštění registrace.

PŘEDREGISTRACE

Dejte mi vědět o dalších termínech

Nehodí se aktuální termín? Nechte si poslat další vypsané

Vaše emailová adresa

Děkujeme, na vaši adresu byl právě odeslán e-mail se zahájením kurzu.
Něco se bohužel pokazilo. Zkuste to, prosím, později znovu.

Jak pracujeme s vašimi osobními údaji? Podívejte se sem.