Online workshop testování webu

25. 2. a 26. 2. 2021 (14.00 až 18.00)

Neháže váš web lidem klacky pod nohy? Přijďte ho posunout dopředu na náš intenzivní online workshop uživatelského testování. Za dvě odpoledne najdete problematická místa a navrhnete konkrétní změny.

Kdy jste svůj web naposledy testovali?

Nikdy? Kdysi dávno? Pak je pravděpodobné, že vám každý měsíc protéká zisk mezi prsty. Část lidí nemusí porozumět vaší nabídce, nezvládnou si vybrat správný produkt nebo odpadnou v objednávce. Uživatelské testování vám pomůže odhalit chyby na webu, které vás dnes připravují o byznys.

Opravte největší chyby webu / e-shopu

Nejdříve zjistíme, co na vašem webu nefunguje skrze tři kola uživatelského testování s dalšími účastníky workshopu. Následně navrhneme konkrétní úpravy, které vašim návštěvníkům zjednoduší život. Drtivou většinu času budeme pracovat intenzivně v malých skupinkách. Prakticky, efektivně a přímo na vašem projektu za zlomek běžné ceny.

Komunikuje web správně vaši značku?

Jsou si lidé schopni zvolit správný produkt?

Jsou si schopni objednat na základě prezentovaných informací?

Orientují se ve vizuální stránce webu?

Jsou schopni použít formuláře nebo projít objednávku?

Navazují pro ně informace srozumitelně?

Je web důvěryhodný a pracuje s nátlakem?

...

Ze setkání si odnesete

Skici konkrétních úprav webu

Seznam problematických míst, se kterými můžete dále pracovat

Tři záznamy z uživatelského testování

Know how, jak dělat uživatelské testování a jak zapracovat z něj získaná data

Před workshopem

Společně si na 15 minut zavoláme a vytipujeme problematická místa vašeho webu. Následně pro vás vytvoříme na míru scénář testování, který použijeme na workshopu.

Den 1 – uživatelské testování

Web 3x otestujeme na dalších účastnících workshopu. Na konci prvního dne budete mít v rukou konkrétní seznam problematických míst, na které byste se měli zaměřit.

Den 2 – design změn

Pomocí designových metod vymyslíme různá řešení nalezených problémů a navrhneme konkrétní změny vašeho webu. Část z nich společně naskicujeme tak, abyste je mohli obratem zapracovat.

Workshop byl mimořádně praktický! Odnáším si fakt strašně moc věcí, které mi pomohou rozvíjet náš web.

Eva Navrátilová, VIDA! science centrum

Workshop optimalizace webu povede Jan Řezáč. Jan je autor knihy Web ostrý jako břitva a zakladatel rodu House of Řezáč.

Nečekejte webinář, kde budete 4 hodiny poslouchat

Máme za sebou dva měsíce intenzivních workshopů online. Nejsou to webináře. Webinář funguje tak, že posloucháte přednášejícího a jednou za čas reagujete do chatu. Online workshop znamená, že intenzivně pracujete na svém vlastním projektu skrze různé typy aktivit. Konkrétně vás čeká:

Telefonát s jedním z členů rodu, který nám pomůže připravit workshop na míru vašemu webu

Intenzivní práce na vašem webu v malých skupinkách pod vedením designerů z House of Řezáč

Prostor na sdílení vlastních zkušeností a postřehů se všemi účastníky a neformální diskuze po workshopu

Co na workshop říkají naši účastníci?

Vyzkoušejte si to na vlastní kůži – budeme se vám věnovat skutečně osobně.

Praktické informace

Workshop proběhne online (do 12 účastníků)

25. a 26. února 2021 (14:00 – 18:00)

Délka 4+4 hodiny

Po každém workshopu bude následovat neformální diskuse.

Cena 9 900 Kč (neplátce DPH)

Když porovnám cenu kurzu a toho, co nám to přineslo, tak ten přínos je daleko, daleko větší a určitě bych do toho šel znova.

Lukáš Hejtmánek, Cambodian, kampotskypepr.cz

Často kladené dotazy

Workshop testování webu jsou dvě odpoledne intenzivní práce na vašem vlastním webu. Dáme vám zadání, poradíme s řešením, ale většinu času budete pracovat sami pod naším vedením. Teorie bude minimum. Cílem workshopu je, abyste odešli s výstupy, na základě kterých zlepšíte svůj web. Ne s teorií, kterou můžete schovat do šuplíku.

Záznam celého workshopu neděláme, jelikož to není možné. 90 % času budete pracovat samostatně, často rozdělení do menších skupin pod vedením některého z našich lektorů. Jednotlivé úkoly, stejně tak jako oba dny na sebe úzce navazují, takže se vám bude špatně naskakovat do rozjetého vlaku. Pokud pro vás má být workshop užitečný, doporučujeme si vyhradit na oba dny opravdu minimálně 4 hodiny času.

Potřebujete umět pracovat s počítačem a mít chytrý mobilní telefon. A potřebujete se malinko naučit pracovat s komunikační aplikací Zoom. Veškeré potřebné návody vám včas dodáme.

99 % webů nebylo nikdy testováno, takže jsou na nich základní chyby. Ty najdete a opravíte i s lidmi z workshopu. Samozřejmě nepoznáte, zda váš web komunikuje relevantně na lékaře či právníky, ale to v první fázi není potřeba řešit.

Workshop naživo by v tomto případě ani moc nedával smysl, protože 90 % času budete pracovat na počítači. A není se ani čeho obávat – díky koronaviru jsme online workshopy vypilovali k dokonalosti a máme s nimi jen ty nejlepší zkušenosti. Krom toho je to velmi praktické – nemusíte nikam cestovat a svoji práci budete mít rovnou v elektronické podobě.

Zlepšete váš web

9 900 Kč (neplátce DPH)

objednEJTE workshop

Dejte mi vědět o dalších termínech

Nehodí se aktuální termín? Nechte si poslat další vypsané